הטיפול ניתן בשפות

israel
united-kingdom
russia

פסיכולוגית CBT

המציאות הלא פשוטה, קיום חיי עבודה לצד חיי משפחה תוך התמודדות עם יוקר מחיה שרק הולך וגדל גורמים לרבים לחוש דאגה רבה יותר, לחץ ותחושות לא נוחות. כל עוד תחושות אלה באות והולכות או שאפשר בקלות יחסית לשלוט בהן הדבר טבעי וניתן להתמודדות, כשטיפול רגשי יעשה רק טוב ויהווה מקום להשתחרר בו. כאשר הלחץ הופך חלק גדול ומשמעותי מהתחושות, כשמחשבות טורדניות ולא נעימות מלוות חלק גדול מהזמן וההתמודדות איתן קשה, חשוב מאוד לחפש טיפול מתאים. פסיכולוגית CBT אשר מתמחה בטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) יכולה לסייע מאוד במצבים כאלה בהם יש השתלטות של מחשבות שליליות ותחושות של לחץ, דאגה עד כדי חרדה.

 כיצד מטפלת פסיכולוגית CBT

טיפול CBT או טיפול קוגניטיבי התנהגותי פועל בשני מישורים במקביל: המישור הקוגניטיבי, כלומר השכלי, לצד המישור ההתנהגותי שהוא מציאת דפוסי התנהגות קיימים שאינם רצויים והחלפתם בדפוסי התנהגות אחרים. בטיפול נעשה זיהוי הרגעים בהם דפוסים אלה באים לידי ביטוי והחלפתם בפעולה או התנהגות אחרת. פסיכולוגית CBT עובדת עם מטופליה על שני הדברים. בצד הקוגניטיבי מתבצעות שיחות על הבעיה, נגיעות בגורמים לה אך בעיקר שיחות על השפעותיה בהווה וכיצד הבעיה גורמת לאדם להתנהג כפי שהוא מתנהג. בצד ההתנהגותי היא מקנה דפוסי התנהגות אחרים שמתורגלים בטיפול וגם ניתנים כמשימות לתרגול בבית. הרצף של טיפול בקליניקה יחד עם חשיפה שנעשת עד המפגש הבא הופכים את הטיפול למשמעותי ולכזה שמביא תוצאות מהירות יחסית.

 טיפול CBT – פסיכולוגיה לצד אימון ותרגול

פסיכולוגית CBT משלבת בין הפסיכולוגיה לבין אימון. אמנם, כל מטפל יכול ללמוד CBT ולטפל בשיטה זו, אך עם זאת, מומלץ לוודא כי המטפל שלכם עבר את אותה ההכשרה שעברו פסיכולוגים קליניים. מדובר במטפלים המעניקים נקודת מבט רחבה ומעמיקה יותר מפאת הניסיון הרב וההכשרה הארוכה שהם עוברים – פסיכולוגים קליניים צריכים לעבור שני תארים והתמחות של כ-4 שנים, מה שמספק להם לפחות 8 שנים של הכשרה בדיוק לטיפול בבעיות כאלו. לכן, אם אתם מחפשים טיפול קוגניטיבי התנהגותי וודאו קודם כל שמדובר על פסיכולוג עם כל ההשכלה וההסמכה הנדרשת. תמר ברלין היא פסיכולוגית קלינית בעלת כל ההסמכה והניסיון לטיפול בשיטת CBT וגם בשיטות טיפול אחרות. היא משלבת בין שיטות במידת הצורך ומטפלת במגוון רחב של בעיות. מוזמנים ליצור קשר.

פסיכולוגית cbt

עוד בנושא

טיפול זוגי

כבר במפגש הראשון חשוב להבהיר מהי המסגרת הטיפולית, וכחלק מהחוזה לעבודה בטיפול זוגי אני נוהגת לבסס עקרונות והסכמה משותפת על הבאים – אהבה: להיות מוכנים

קרא עוד »
טיפול באובדן ושכול

אבל ואובדן

אובדן של אדם קרוב הוא משבר נפשי ויש שפונים לטיפול עקב כך. במקרים אלה ננסה להגיע להבנה של הדינמיקה הנפשית שמקשה עליך להתמודד עם הנסיבות.

קרא עוד »
טראומה

טראומה

אירוע קשה וטראומטי מהעבר אשר ממשיך להשפיע על חיי האדם במגוון צורות ופוגע ביכולת לתפקד במישורי חיים שונים (עבודה, משפחה, בית ועוד). למעשה, האירוע הסתיים

קרא עוד »
דילוג לתוכן