הטיפול ניתן בשפות

israel
united-kingdom
russia

טיפול דינמי

הטיפול הדינמי מאפשר התבוננות וחקירה של חוויות עבר והווה תוך גילוי וחשיפה של חלקים לא מודעים בנפשו של אדם. במיוחד הושם דגש על אופן יצירת קשרים בחיי האדם, הבנה של יחסים ודרך התקשרות. בתוך טיפול דינמי, הקשר הטיפולי מהווה מצע מרכזי לעיבוד, הבנה, התנסות, שיפור, למידה ויצירת שינוי בחיי המטופל.ת. טיפול דינמי נמצא יעיל מאוד לחקירה עצמית, הבנת דפוסים לא מודעים, ויציאה ממשברי חיים וחוויה של תקיעות לעבר הרחבת חופש הבחירה, וכן לטיפול בבעיות כגון קושי במערכות יחסים, דימוי עצמי, חרדה, דיכאון וטראומה.

אבי הפסיכואנליזה, זיגמונד פרויד, הגדיר את העיסוק בעבודה ואהבה כעמודי התווך לחיי נפש בריאים. לעיתים אלו מהווים את הסיבה בגינה אנשים פונים לטיפול, למשל כאשר מתקשים במציאת זוגיות ו/או החזקה של מערכות יחסים מיטיבות. כמו כן, יש שחווים מצוקה וחוויה של תקיעות בהעדר סיפוק מהחיים, מהעשייה ותחושת חוסר עניין. חשוב לציין כי גם טיפול דינמי, שהינו קלאסי בהגדרתו יכול להתחקות אחר מטרות ממוקדות ולהיות תחום בזמן.

עוד בנושא

טיפול cbt

טיפול CBT

במוקד השיח דגש על אמונות, מחשבות ורגשות שמתעוררים וגוררים תגובות ו/או התנהגויות אשר גורמים לקושי בחיי המטופל/ת ומנסים להביא לשינוי בדפוסי חשיבה לא יעילים. הטיפול

קרא עוד »
טיפול באובדן ושכול

אבל ואובדן

אובדן של אדם קרוב הוא משבר נפשי ויש שפונים לטיפול עקב כך. במקרים אלה ננסה להגיע להבנה של הדינמיקה הנפשית שמקשה עליך להתמודד עם הנסיבות.

קרא עוד »
טיפול זוגי בצפון

טיפול זוגי בצפון

זוגיות היא דבר מורכב וגם דינמי. כפי שלאדם יש שלבי התפתחות ומאפיינים בהתאם לגילו או למקום בחיים בו הוא נמצא כך גם לזוגיות. התמודדויות שונות

קרא עוד »
דילוג לתוכן