הטיפול ניתן בשפות

israel
united-kingdom
russia

טיפול דינמי

הטיפול הדינמי מאפשר התבוננות וחקירה של חוויות עבר והווה תוך גילוי וחשיפה של חלקים לא מודעים בנפשו של אדם. במיוחד הושם דגש על אופן יצירת קשרים בחיי האדם, הבנה של יחסים ודרך התקשרות. בתוך טיפול דינמי, הקשר הטיפולי מהווה מצע מרכזי לעיבוד, הבנה, התנסות, שיפור, למידה ויצירת שינוי בחיי המטופל.ת. טיפול דינמי נמצא יעיל מאוד לחקירה עצמית, הבנת דפוסים לא מודעים, ויציאה ממשברי חיים וחוויה של תקיעות לעבר הרחבת חופש הבחירה, וכן לטיפול בבעיות כגון קושי במערכות יחסים, דימוי עצמי, חרדה, דיכאון וטראומה.

אבי הפסיכואנליזה, זיגמונד פרויד, הגדיר את העיסוק בעבודה ואהבה כעמודי התווך לחיי נפש בריאים. לעיתים אלו מהווים את הסיבה בגינה אנשים פונים לטיפול, למשל כאשר מתקשים במציאת זוגיות ו/או החזקה של מערכות יחסים מיטיבות. כמו כן, יש שחווים מצוקה וחוויה של תקיעות בהעדר סיפוק מהחיים, מהעשייה ותחושת חוסר עניין. חשוב לציין כי גם טיפול דינמי, שהינו קלאסי בהגדרתו יכול להתחקות אחר מטרות ממוקדות ולהיות תחום בזמן.

עוד בנושא

דיכאון

דיכאון מלווה בחוויה מתמשכת של עצב, לעיתים רגזנות (בעיקר בקרב גברים ומתבגרים), חוסר אנרגיה, העדר חשק, עייפות וקשיים בתפקוד היומיומי. הדיכאון יכול לנבוע ממצב משברי

קרא עוד »

טיפול EMDR

טיפול EMDR הינו ממוקד וקצר מועד. נמצא יעיל במסגרת מחקרים קליניים במיוחד לטיפול בטראומה. ניתן להתערב בסמוך לאירוע טראומטי שעבר האדם והן בחלוף הזמן ממנו.

קרא עוד »
ערך עצמי נמוך

ערך עצמי נמוך

ערך עצמי הוא הדרך בה אנו רואים את עצמנו ותופסים את עצמנו. זוהי התחושה לגבי כלל המאפיינים שלנו. יכול כמובן להיות יום בו נרגיש טוב

קרא עוד »
דילוג לתוכן